Bars Teknik Yapı Kimyasal

Şeffaf Su Yalıtımı

Vernik, bir dizi türev içerecek şekilde gelişmiştir, ancak temel ürün, çözücüler, reçine, kurutma yağları ve UV koruyucuların bir kombinasyonunu içerir. Mobilya üreticileri ve ahşap işçileri, ahşaba dayanıklı ve esnek bir yüzey vermek ve onu güneşten gelen hasara karşı korumak için geleneksel olarak geleneksel vernikler kullanmışlardır. Vernikte, tüketicilerin ve ahşap işçiliği profesyonellerinin arzuladığı çekici özellikleri veren üç ana unsur vardır. 

Reçine: Reçine, tipik olarak dammar, kopal, balsam, sandarac ve diğer organik malzemelerden yapılan vernikte viskoz bir malzemedir.

Kurutma Yağı: Kurutma yağı havayla temas ettiğinde sert bir film yüzeyi oluşturur. Tung ve ceviz yağı dahil olmak üzere birkaç farklı kurutma maddesi vardır.

Çözücüler: Bir çözücü, temel malzemenin buharlaştıkça sertleşmesini sağlar. Terebentin, vernik ürünlerinde hala yaygın olarak kullanılmaktadır, ancak mineral bazlı ikame maddeleri giderek daha popüler hale gelmiştir.

Cila uygulamak kolay değildir ve deneyimli kişiler genellikle en iyi sonuçları alır. Yanlış yapılırsa, geleneksel vernik köpürebilir, soyulabilir, çatlayabilir, katmanlara ayrılabilir veya hiçbir zaman tam olarak sertleşmeyebilir. Verniği toz, kir ve diğer kirleticilerden arındırılmış bir ortamda uygulamak da önemlidir. Çoğu durumda, istenen etkiyi elde etmek için birkaç kat gerekir.

Şeffaf su yalıtım boyası, su geçirmez olması gereken herhangi bir yüzeyin üzerine koymak için uygun bir kaplamadır. Esas olarak şeffaf bir koruyucu kaplama ile gelir ve renklendirebilirsiniz. Sıvıdaki açık gri renk tonu, çatıyı yenilemek için mükemmel bir kaplama sağlarken aynı zamanda evin içini daha fazla su hasarından ve sızıntılardan koruyacak dayanıklı, UV’ye dayanıklı bir su yalıtım kaplaması uygulanır. Nemin nüfuz etmesini ve su hasarını önlemeye yardımcı olmak için kuru, gözenekli malzemelerin yüzeyine nüfuz eden şeffaf bir sızdırmazlık maddesidir. Bu, ahşap, beton, tuğla, duvar, kanvas, sıva ve diğer yüzeylerde kullanılabilir.

Berrak kurur ve yüzeyin doğal olarak eskimesine izin verir. Bu ürün tuzlu suya karşı koruma sağlayacaktır. Yeni inşaatlarda, kurulumdan hemen sonra  uygulayarak hava koşullarına ve su hasarlarına engel olabilirsiniz. Genellikle modern evler çok iyi yalıtım standartlarına göre inşa edilir. Evinizin enerji verimliliğini artırmak için muhtemelen birçok seçenek vardır. Çok soğuk olduğunda, ısı her yönden kaybolabilir, bu nedenle ısıyı evinizde tutmak için entegre bir yalıtım düşünmelisiniz. Sprey uygulamaları için sterilizasyon etkili poliüretan vernik yumuşaklık, mükemmel çizilme direnci, kaplama ve iyi ışık direnci bulunan ürünler geniş yüzeylerde bile  homojenlik sağlar. İç mekan ahşap projelerinizi koruyun ve güzel görünmelerini sağlayın.

Bu yağ bazlı şeffaf koruyucu kaplama, ahşap işleri, mobilyaları, kapıları, dolapları ve zeminleri korur ve bunlara uzun süreli güzellik katar. Ahşabı çizilmelere, dökülmelere ve daha fazlasına karşı koruyan en dayanıklı kaplamalardan biridir ve şeffaf bir kaplamadır.  em bitmiş hem de bitmemiş ahşap projelerde kullanılabilir ve çeşitli parlaklıklarda mevcuttur. Hızlı kuruyan formül, 4-6 saat içinde hızlı bir şekilde tekrar kaplama yapılmasını sağlar. Poliüretan Ahşap Kaplama, ahşap işleri, mobilyalar, zeminler ve dolaplar gibi iç mekan eşyalarını ve zemini korur. Yağ bazlı şeffaf üst kaplama, ahşabı çizilmelere, dökülmelere ve daha fazlasına karşı korumak için en dayanıklı kaplamalardan biridir. Net kaplama, hem bitmiş hem de bitmemiş ahşap projelere uzun süreli koruma ve sıcak bir güzellik sağlar.

Koruyucu kaplama, ahşap işleri, mobilyalar, kapılar, dolaplar ve zeminler için idealdir. Hızlı kuruyan şeffaf kaplama, 4-6 saat sonra hızlı bir şekilde yeniden kaplama yapılmasını sağlar. Poliüretan Vernik, iç mekan ahşabı için solvent bazlı bir kaplamadır. Isıya ve temizleme solüsyonlarına dayanıklı sağlam ve dayanıklı bir ürün. Ahşap yüzeylerin doğal dokusunu ve rengini ortaya çıkarır ve onları sıcak su dahil ev lekelerinden korur. Kapı, pencere, doğrama ve mobilyalarda kullanılabilir. Hafif-orta trafiğe maruz kalan ahşap zeminlerde de kullanıma uygundur. Uygulama litre başına 14 m2’ye kadar fırça veya rulo ile yapılır. 16 saatte tekrar kaplanabilir.

Çabuk kuruma, hafif koku ve sararma yapmama gibi avantajlara sahiptir ve aşağıdakiler dahil tüm ahşap zeminler için uygundur; sert ağaç, yumuşak ağaç ve parke. Ancak laminat parke için uygun değildir. Poliüretan ve akrilik reçinelerin bir bileşimi ile formüle edilmiş, leke ve dökülmelere karşı dayanıklı, yoğun trafik alanlarına uygun, sağlam ve dayanıklı bir yüzey oluşturmak için kombine polimerler kullanır. Dokunma kurumasını 1-2 saatte, tekrar kaplanmasını 2-4 saatte tamamlar.

Benzer İçerik : İzolasyon Nedir

Copyright © Bars Kimya. Tüm Web Sitesi Hakları Saklıdır.

× Size nasıl yardımcı olabiliriz?